U subotu 22. studenog 2014., u Hrvatskoj katoličkoj župi München, svečano je proslavljen blagdan sv. Cecilije, djevice i mučenice, zaštitnice glazbenika, pjesnika, crkvene glazbe i glazbe općenito.
Tradicija je da se na ovaj blagdan u Kapeli blaženog Alojzija Stepinca susretnu crkveni zborovi HKŽ München koji nastupaju u različitim crkvama gdje hrvatski vjernici održavaju svoja misna slavlja. U ovoj velikoj hrvatskoj iseljeničkoj zajednici postoje crkveni zborovi u crkvama St. Michael, St. Gabriel, St. Paul, St. Johannes d. T. (Emmering) te u crkvi Maria Schutz iz Pasinga. Pjesma pod okriljem hrvatske katoličke zajednice već 50 godina je za mnoge iseljeničke generacije bila jako uporište u dugim i ponekad samotnim iseljeničkim godinama. Crkveni zborovi su mjesto povezivanja, mjesto zajedničkog doživljavanja vjere naroda koji je svoj novi dom našao daleko od svojih stoljetnih korijena. I neke nove mlade generacije koje su rođene daleko od Domovine sa istim zanosom pjevaju pjesme koje veličaju Boga i Domovinu.

Euharistijsko slavlje u kapeli blaženog Alojzija Stepinca predvodio je župnik HKŽ München fra Boris Čarić uz koncelebraciju fra Ante Kreše Samardžića. Na ovoj sv. misi se okupio velik broj pjevača koji svojim glasom slave Bogu u spomenutim crkvama na hrvatskom jeziku. Župnik je pozdravio sve nazočne i zazvao zagovor sv. Cecilije na sve one koji od Boga darovane talente, pjevanje i sviranje, ugrađuju u ovu Župu darujući svoje vrijeme i trud. Na kraju sv. mise, zahvalio je svim pjevačima na prisutnosti i velikodušnosti zaželjevši im ustrajnost u vršenju službe pjevača i svirača. Zahvalio je i mješovitom zboru s voditeljicom s. Nikolinom i mladim sviračima koji su svojom pjesmom i sviranjem uzveličali ovo euharistijsko slavlje.
Nakon sv. mise,  preselili smo se u zadnji dio kapele na svečanu večeru. Nakon molitve, Župnik je još jednom pozdravio sve nazočne i zahvalio svim pjevačima i sviračima koji su aktivni u našoj Župi a na poseban način voditeljicama zborova: s. Nikolini, s. Viktoriji, s. Marti i s. Kristijani. Sestra Viktorija Vukančić vodi crkveni zbor u crkvi Maria Schutz te u crkvi St. Johannes d. T. (Emmering), sestra Kristijana Erak uvježbava zbor koji nastupa u crkvi  St. Paul, sestra Marta Jozić vodi zbor u crkvi St. Gabriel, dok sestra Nikolina Bilić vodi crkveni zbor koji nastupa na misnim slavljima u crkvi St. Michael. Riječ zahvale prisutnim pjevačima i njihovim voditeljicama uputio je i potpredsjednik Župnog vijeća Ante Moro.
Nakon večere nastavilo se radosno druženje uz sviranje i pjevanje naših pjevača.
Dok zahvaljujemo Bogu za ovaj dan i euharistijsko slavlje, za našu zaštitnicu sv. Ceciliju koja nas je sve zajedno okupila, veliku zahvalnost dugujemo našem župniku, fra Borisu, koji nam je omogućio ovaj susret i svečanu večeru kao i svima onima koji su na bilo koji način pridonijeli da ovo slavlje bude ovako lijepo i svečano. 

s. Kristijana Erak i Anđela Drmić

Galerija slika

Liturgija dana

Novi župni listić!

Tribine za odrasle

tribine 2018 2019 naslovna

Želim krstiti dijete!

Želim se vjenčati!

Dječji zbor

Plakat djecji zbor112017mali

Prva sv. Pričest - 2019.

prva sv pricest2019

Potvrda - Krizma - 2019.

potvrda krizma2019

Go to top